Грибкове ураження приносових пазух і порожнини носа стає все більш розповсюдженою патологією. Виділяють інвазивну форму (гостру і хронічну) і неінвазивну форму – міцетому  (грибкове тіло) та алергічний грибковий синуїт. З часом одна форма може переходити в іншу.

Найбільш поширеною формою грибкового ураження приносових пазух є міцетома. В більшості випадків вона викликана грибами роду Aspergillus. Але збудниками можуть бути і Fumigatus, Candida, Alternaria, Bipolaris. В більшості випадків міцетома локалізована в верхньощелепній пазусі. Це повязано з тим, що важливу роль у виникненні мікозу  верхньощелепної пазухи відіграє наявність пломбувального матеріалу в пазусі, який може потрапити через канали зубів верхньої щелепи при їх пломбуванні. Вміст солей цинку в пломбувальному матеріалі відіграє каталітичну роль в розвитку грибкової флори.

Клініка подібна до клініки хронічного гнійного гаймориту.

Скарги:                                               

  • Утруднення носового дихання
  • Гнійні виділення з носа
  • Головний біль
  • Загальна слабкість
  • Підвищення температури тіла

Іноді захворювання може протікати і безсимпомно.

Рекомендовано: Огляд отоларинголога та КТ.

Лікування хірургічне.

Випадок з практики.

До нас звернулась пацієнтка, що скаржилась на кашель протягом року. Проходила ряд курсів лікування антибактеріальними та протизапальними препаратами, що призначав терапевт. Але покращення не відмічала. Пацієнтка була направлена на КТ приносових пазух, що допомогло  встановити діагноз– міцетома верхньощелепної пазухи. Пацієнтка була успішно прооперована, видалено грибкові маси із верхньощелепної пазухи. На наступний день після операції кашель зник. На контрольній КТ через рік патологічних змін не виявлено.

Більш детальну інформацію про цей випадок із практики можна знайти за посиланням https://otorhinolaryngologypl.com/api/files/view/617619.pdf.

Комп’ютерна томографія
Патологічний вміст пазухи видалений в результаті операції

Запис на ЛОР консультацію за телефонами Kyivstar +38(068) 369-07-88 ; lifecell: +38(063) 606-72-24 або через форму на сайті

Міцетома – грибкове ураження верхньощелепної пазухи