В осінній період дуже актуальним питанням є проблема хронічного тонзиліту. А унікальність цієї патології полягає в можливості виникнення численних місцевих  ускладнень (паратонзиліт, паратонзилярний абсцесс та інші)  та з боку інших органів і систем (кардити, нефрити та інші).  Загострення хронічного тонзиліту часто виникає після загального переохолодження чи вживання холодних напоїв,їжі.

Піднебінні мигдалики – особливі утвореня системи імунітету, які називаються «пограничною лімфоїдною тканиною», пов’язаною з імунітетом. Тому, на фоні загального зниження імунітету піднебінні мигдали дуже вразливі до бактеріальної та вірусної інфекції.

Причиною виникнення бактеріального тонзилліту найчастіше стає мікроорганізм – гемолітичний стрептокок. Вірусний тонзиліт виникає в наслідок попадання в організм вірусів грипу, кору, ентеровірусів, риновірусів та аденовірусів.

Основні симптоми хронічного запалення піднебінних мигдаликів:

  1. Відчуття дискомфорту та болю в горлі
  2. Загальна слабкість
  3. Формування пробок в лакунах мигдаликів
  4. Неприемний запах з рота
  5. Збільшення підщелепних лімфатичних вузлів
  6. Підвищення температури тіла (зазвичай субфібрильна)
  7. Та інші.

Ігнорування цих симптомів, самолікування,  не дотримання профілактичних заходів часто призводить до ускладнень (кардити, нефрити, ревматичні ураження суглобів).

Підхід до лікування хронічного тонзиліту завжди має бути комплексним, після обстеження у отоларинголога.  Ефективним методом лікування компенсованої форми хронічного тонзиліту є промивання лакун мигдаликів. Декомпенсована форма лікується хірургічно (в разі відсутності протипоказань).  Зрошування та самостійні полоскання глотки у разі хронічного тонзиліту є малоефектині. Самолікування може бути достатньо небезпечним!

В медичному центрі «Polish Med»  Ви можете пройти комплексне обстеження та консервативне лікування хронічного тонзиліту.

Не відкладайте на завтра те, що можна вилікувати вже сьогодні!

Записавшись на консультаці до оториноларинголога за телефоном:  Kyivstar +38(068) 369-07-88 ; lifecell: +38(063) 606-72-24 

dr.n.med. Катерина Ярославівна Терентьєва
Хронічний тонзиліт: причина, симптоми, профілактика