Серед багатьох інструментальних методів дослідження, що використовуються в сучасній функціональній діагностиці, електрокардіографія – найбільш поширений та доступний. Метод постійно розвивається та удосконалюється, про що свідчать величезна кількість монографій, посібників для найкращого трактування результатів.

Тетяна Станіславівна Толочко
Лікар терапевт, кардіолог

Інформація електрокардіограми включає структуру, функцію та активність серцевого м’язу, зокрема особливості морфофункціональної організації провідної системи серця, тобто основні механізми порушень функції міокарда у дорослих і дітей.

Саме ЕКГ представляє алгоритми аналізу змін у здорових дітей в процеси їх розвитку та росту. Тому, якщо ви вирішили свою дитину зарахувати до спортивної секції, занять в басейні, почніть з виконання ЕКГ та огляду педіатра. Рекомендований метод актуальний і майбутнім школярам (краще уникнути складнощі, що можуть виникнути у дітей на уроках фізвиховання).

Особливо інформативний і рекомендований метод виконання для людей, не залежно від віку, що мають підвищений тиск, порушення роботи серця (періоди ритмічного пульсу чергуються з ‘паузами” чи навпаки – почастішеним пульсом). Якщо виникає задишка при виконанні незначних фізичних навантажень, відчуття тиснення в ділянці грудної клітки; після емоційного стресу може турбувати пекучим та різкий біль в ділянці серця. Першочергово потрібно виконати ЕКГ всім, хто планує поїздки в літаку, аби вчасно запобігти ускладнень, що можуть виникнути під час польоту.

Запис до лікаря кардіолога на консультацію за телефонами Kyivstar: +38 (068) 369-07-88; Lifecell: +38 (063) 606-72-24

А Ти потурбувався здоров’ям свого серця?