На сьогоднішній день, здоровий спосіб життя є невід’ємною частиною сучасної та успішної людини. Мало не щодня ми можемо спостерігати, досить швидку зміну тенденцій у світі дієтології. Під час літнього сезону особливо актуальною стає проблема схуднення. І це не дивно, адже більшість людей не відмовляють собі у задоволенні з’їсти щось зайве. Безперечно добре, якщо ми, у прагненні позбутися зайвих кілограмів, звертаємося за порадою до висококваліфікованого спеціаліста, а саме – дієтолога. Лікар зможе надати повну професійну консультацію і поради щодо корисного та збалансованого харчування.

Але бувають випадки, коли мова йде про декілька кілограмів, від яких хочеться звільнитися якнайшвидше. Зацікавленість цією темою, призводить до пошуків інформації на просторах Інтернету, де можна натрапити на популярні дієти та схеми харчування. Серед яких, великим попитом користується кавунова дієта. Адже вона обіцяє за короткий термін не тільки позбавити Вас від зайвої ваги, але й дати відпочити шлунково-кишковому тракту, не навантажуючи його тяжкою для перетравлення їжею. Суть цієї дієти полягає у тому, що потрібно їсти лиши кавун на протязі трьох – п`яти днів.

Переваги кавунової дієти

Серед основних плюсів даної детокс – програми можна виділити смак цієї соковитої літньої ягоди. У кавуні міститься цукор, який не зашкодить організму. Завдяки наявності в ягоді антиоксидантів відновлюється колір обличчя, покращується стан серцево-судинної та імунної системи. На 90% кавун складається з води і відповідно надає легкий сечогінний ефект, що відмінно допомагає вивести зайву рідину із організму. Це забезпечує досить швидкий результат за короткий термін. Кавунова дієта чудово підійде для тих, кому легко дається одноманітне харчування. Звичка влаштовувати розвантажувальні дні на кавуні, згодом зможе допомогти насичуватись меншими порціями і навчить сприймати їжу як джерело енергії для життєдіяльності організму.

Недоліки кавунової дієти

Не дивлячись на те, що кавунова дієта вважається гарним помічником під час схуднення, вона має досить вагомі недоліки, серед яких, особливо, хочеться виділити, те що кавун не містить у достатній кількості всіх поживних речовини, котрі так необхідні для нормального функціонування усіх органів та систем. У нормі, для підтримання збалансованого раціону потрібно кожного дня вживати білки, жири та вуглеводы.

Варто відмітити, що кавунова дієта протипоказана людям, які мають захворювання нирок, жовчного міхура та хворим на діабет.

Також, одним із найголовніших недоліків є перевищення допустимої кількості нітратів у кавуні. І, на жаль, перевірити це, зможе лише спеціаліст у лабораторних умовах.

Дана дієта це гарний спосіб зменшити набряки, але кількість жиру у жирових клітинах не зменшиться. Кавунову дієту не радять використовувати як довготривалий план харчування. Але якщо Ви все ж таки наважилися спробувати її на собі, дотримуйтесь деяких рекомендацій, а саме:

  • Намагайтеся харчуватися 4-5 разів на день.
  • За один прийом їжі краще вживати не більше ніж 250-300 грамів кавуна.
  • А також рекомендується відмовитися від чаю та кави, оскільки це може призвести до ще більшого навантаження на нирки.

Прислухайтесь до свого організму, правильно харчуйтесь і неодмінно відчуєте покращення настрою та самопочуття!

Кавунова дієта. Плюси та мінуси