Папіломи та бородавки – утворення на шкірі, які можуть викликати фізичний та психологічний дискомфорт. Причиною їх виникнення є папіломавірус. Кількість людей, у яких є дана хвороба, з кожним роком зростає.

Фактори, що сприяють активації вірусу в організмі:
• зниження імунітету
• стресові ситуації
• авітаміноз
• травматизація шкіри


Електрокоагуляція папілом – це сучасна методика, яка дозволяє позбавитись від папілом на тілі усього за 1 сеанс. Процедура проходить абсолютно безболісно.

Різновиди папілом

Звичайні папіломи (вульгарні бородавки)

Найпоширеніша форма папіломавірусу.
Локалізація – найчастіше за все шкіра спини, долонь і пальців рук, підошов і стоп.
Особливість – швидка поява на місці пошкодження шкіри, в зв’язку зі зниженням місцевого імунітету. Причини виникнення – інфекція (бактеріальна або грибкова).

Ниткоподібні папіломи


Локалізація – місця з тонкою шкірою (повіки, шия і пахові області).
Особливість – ниткоподібні папіломи в результаті зростання витягуються в довжину і проявляються частіше в осіб похилого віку.Зовнішній вигляд – головка папіломи найчастіше пофарбована в рожевий або жовтий колір.


Плоскі бородавки

Локалізація – шкіра обличчя, рук. Часто супроводжуються свербіжем, це викликає реакцію з боку епідермісу. Зовнішній вигляд – даний вид папілом має щільну структуру, корінь йде вглиб шкіри, в результаті чого має рясне кровопостачання, що сприяє швидкому зростанню бородавок.

Гострокінцеві кондиломи

Локалізація – шкіра пахової області і слизові оболонки. Особливість – часто запалюються, в результаті травмування наростів, розташованих на шкірі .. До того ж існує високий ризик рецидиву після видалення кондилом і проведення противірусної терапії. Зовнішній вигляд – утворюється один наріст, який з часом розростається на шкірі і за формою нагадує кольорову капусту або гребінь півня.

Папіломи Левандовського — Людца

Рідкісний різновид папілом. З’являються частіше на шкірі обличчя, кистей і стоп.Особливість – дані новоутворення мають різноманітну забарвлення від світло-рожевого до коричневого і нерівні краї, а також є небезпечним і у деяких пацієнтів з часомможуть перероджуватися в злоякісні новоутворення.

Підошовні бородавки Шпица (підошовна бородавка)

Локалізація – назва говорить сама за себе, в зв’язку з чим є найчастішим видом папілом на шкірі стоп.
Особливість – дитячий і підлітковий вік. Причини виникнення – зниження місцевого імунітету в результаті травматизації підошов, надмірного потовиділення, носіння тісного взуття і недотримання правил особистої гігієни. Зовнішній вигляд – на поверхні стоп є невеликих розмірів утворення, однак, зростання цього різновиду папілом відрізняється тим, що вони ростуть вглиб. Відбувається здавлювання і подразнення больових рецепторів, розташованих поруч зі здоровою тканиною. Як результат, виникає дискомфорт при ходьбі.

Папіломатоз

Найбільш небезпечна шкірна форма вірусу папіломи людини.
Особливість полягає у тому, що на шкірі з’являється дуже велика кількість новоутворень. Папіломатоз слизових оболонок та внутрішніх органів може становити небезпеку для життя людини.

Який лікар займається видаленням папілом?

Для діагностики даних новоутворень на шкірі необхідно звернутися до дерматолога . Багато видів утворень на шкірі можуть бути схожі між собою і тільки лікар зможе поставити точний діагноз і запропонувати правильний метод їх лікування.

Як позбутися від папілом?