
Лазерна терапія – відносно молодий метод лікування, але незважаючи на це, широко застосовується в медицині. Лазер для фізіотерапії має протизапальний, болезаспокійливий, регенеруючий ефект. Завдяки цьому використовується у різних областях медицини:
- В ларингології: запалення приносових пазух, хронічний тонзиліт, риніт, ларингіт, гострий і хронічний отит, усунення або зменшення шуму у вухах.
Досить гарного терапевтичного результату при застосуванні лазеротерапії досягають пацієнти зі стійким шумом у вухах. Після курсу, який складається приблизно із 10 сеансів, слух пацієнта покращується, відчуття шуму у вухах поступово знижується.
- В дерматології: рани, які важко загоюються, свіжі шрами, опіки, вугрі і розацеа, шкірні трансплантати, виразки, екзема, псоріаз, вогнищева алопеція.
- В ортопедії: при важких станах після переломів, розтягнень, болю в спині, після ендопротезів, тенісного ліктя, травматичних гематом, дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів.
- В неврології: після травм периферичних нервів (запального і травматичного походження) — сідничний н., лицьовий н., тристулковий н., плечове сплетіння.
- В ревматології: наприклад, ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондиліт, набряк суглобів.
- В ангіології: атеросклеротична ішемія нижніх кінцівок, виразки на ногах, захворювання артерій внаслідок діабету.
- В стоматології: пародонтит, рецидивуючий герпетический стоматит.
Попри широкий спектр дії, є певні протипоказання щодо до лазерного лікування, серед яких:
- схильність до кровотеч;
- наявність неопластичних тканин;
- бактеріальні, вірусні та грибкові інфекції;
- висока температура;
- гіпертиреоз;
- епілепсія;
- шлунково-кишкова кровотеча.
Біостимулюючий лазер