Сторонні тіла у вусі

Літній відпочинок супроводжується відпочинком на природі, приготуванням шашлику, ночівлею в палатках, збором сезонних ягід та грибів. Але зіпсувати літню романтику та настрій може потрапляння комах в зовнішній слуховий прохід.

Потрапляння сторонніх предметів у зовнішній слуховий прохід є небезпечним і у більшості випадків потребує невідкладної медичної допомоги. Особлибо, це стосується випадків коли до вуха потрапляють комахи, таргани, жуки. Нерідко, з цією проблемою зіштовхуються батьки маленьких дітей. Ситуація ускладнюється тим, що на відміну від дорослої людини дитина рідко може контролювати свої емоції і наявність комахи в зовнішньому слуховому проході може налякати і спричинити паніку. Енергійні махи головою, постукування по вуху, і що найгірше — спроба дістати комаху підручними засобами можуть завдати ще більшої шкоди, так як можна пошкодити барабанну перетинку. Комаха може потрапити глибше, ужалити або вкусити.

Якщо Ви знаходитесь поза містом і немає можливості звернутися до лікаря, виконуйте наступні дії:

  • Жива комаха у вусі спричиняє суттєвий дискомфорт та навіть біль. Потрібно заспокоїтись\заспокоїти постраждалого і ні в якому разі не намагатись дістати комаху гострими предметами (зубочистками, пінцетом, сірниками, ватними паличками і т.д.) а також не намагайтесь самостійно промити вухо водою.
  • У першу чергу для поліпшення стану потрібно знерухомити комаху. Для цього можна закрапати у вухо борний спирт або теплу рослинну олію.
  • Якщо комаха встигла вжалити необхідно якнайшвидше звернутися за допомогою до отоларинголога, оскільки може виникнути набряк та непердбачувана алергічна реакція.

Навіть у випадку, якщо Вам вдалось вилучити комаху самостійно бажано все ж таки звернутись до лікаря, оскільки можуть з’явитись ознаки інфекції, через можливе пошкодження зовнішнього слухового проходу або барабанної перетинки.

Тривожні симптоми :

-набряк;

-погіршення слуху;

-гнійні виділення;

-підвищення температури;

-біль у вусі;

-запаморочення;

Будьте здорові та насолоджуйтесь відпочинком на природі безпечно!

Сторонні тіла у вусі