Неприємний запах з рота (халітоз) є соціально важливою темою, оскільки протягом століть і до сьогодні залишається поширеним недугом. Запах з рота в тій чи іншій мірі зачіпає приблизно 50% населення в цілому. Кожен четвертий страждає халітозом. Частота його появи не залежить від віку і статі.

Неприємний запах з рота негативно позначається на якості життя. Хворі можуть відчувати занепокоєння і страх до такої міри, що це призводить до зміни поведінки. Вони можуть прикривати рот під час розмови і уникати певних дій, в тому числі контактів з іншими людьми. Пацієнти з неприємним запахом з рота частіше за все відчувають себе ізольованими в соціальних або робочих ситуаціях. У деяких людей психологічний ефект знижує їх впевненість і почуття власної гідності настільки, що у них можуть розвинутися більш серйозні психологічні проблеми.

Як діагностувати захворювання?!

Проблем з діагностикою неприємного запаху з рота у себе або оточуючих зазвичай не виникає. Це відчуває сам пацієнт або його безпосереднє оточення.

Які найбільш часті причини?

Неприємний запах з рота може мати безліч причин. До них відносяться погані стоматологічні звички, вживання в їжу продуктів з сильним смаком, дотримання дієт для схуднення, куріння і вживання великої кількості алкоголю. Однак різні системні стани і деякі ліки, а також порушення в порожнині носа, верхніх дихальних шляхах або шлунково-кишковому тракті також можуть викликати неприємний запах з рота.

Як вилікувати неприємний запах з рота?

Щоб дізнатися, як позбавитися від неприємного запаху з рота, спочатку необхідно встановити причину. Оскільки це зазвичай викликано проблемами, що локалізуються в ротоглотці, варто почати з стоматологічного огляду .

Регулярне чищення зубів, до якої входять чистка язику, міжзубних проміжків і полоскання поржнини рота спеціальними рідинами, що обмежують розвиток анаеробних бактерій, повинна стати повсякденною звичкою.

Якщо, не дивлячись на виконання рекомендацій стоматолога, неприємний запах з рота все ж відчувається, діагноз слід доповнити загальним і ЛОР-обстеженням. Ключ до лікування неприємного запаху з рота – знайти його джерело і усунути тригери.

Халітоз