Синехії порожнини носа- це зрощення, які утворюються всередині порожнини носа і сприяють обмеженню повітряного потоку.

Причинипояви синехій

Причин появи синехій безліч.

1) Найчастіше причиною спайки носа є травма, пов’язана з пошкодженням слизової. Ця травма може бути результатом удару в ніс, або пов’язана з попередньо проведеним оперативним втручанням в порожнині носа (септопластика, видалення поліпів, конхопластика, вазотомія).

2) Синехії (зрощення) можуть виникати в порожнині носа між кістковою, хрящовою тканинами та з’єднують протилежні стінки слизової порожнини носа.


Симптоми, що вказують на синехії порожнини носа:

  1. Основний симптом – утруднене дихання (перекритий один або обидва носових ходу). Назальні краплі не допомагають.
  2. Головний біль, який може виникнути через недостатнє надходження свіжого повітря;
  3. Ротове дихання, внаслідок чого виникає сухість слизової оболонки рота;

Діагностика синехій носа

Лікар – отоларинголог проводить огляд порожнини носа за допомогою спеціальних дзеркал та відеоендоскопії порожнини носа , що є золотим стандартом в діагностиці на сьогоднішній день. Таким чином встановлюються причини, що передують виникненню синехій. Зазвичай цього достатньо для постановки діагнозу та прийняття рішення про тактику лікування. У деяких випадках можуть знадобитись додаткові дослідження.

Лікування синехій порожнини носа

Розсічення синехії носа проводиться тільки хірургічним шляхом. Ішого способу вилікуватись від них не існує. Слід пам’ятати, що оперативне втручання може спровокувати подальше, більш інтенсивне розростання тканини. Синехії часто рецидивують, тому необхідно приділяти увагу їх профілактиці. Потрібно своєчасно лікувати будь-які запальні процеси: риніти і синусити, своєчасно звертатися до лікаря. Після перенесених операцій необхідно суворо дотримуватися вказівок лікаря і виконувати всі призначення післяопераційного періоду.

Синехії