Потрапляння води у вухо може призвести до виникнення інфекції та навіть вплинути на ваш слух.
Вода, що залишається у вусі після плавання, є поширеною причиною дискомфорту і збільшує ризик розвитку запалених процесів. Перш за все, завдяки ідеальним умовам для розмноження бактерій у слуховому проході. Це, зокрема, вологе середовище, висока температура, відсутність стерильності у воді. Якщо поєднати це з невмілою спробою видалити воду з вуха самостійно, можна завдати шкоди свому здоров’ю.

Що потрібно, щоб видалити воду з вух?

Коли вода не стікає сама по собі, це може призвести до зовнішнього отиту. Нижче наведені декілька порад, які допоможуть вам позбутися від води у вухах і запобігти ускладненням.

  1. Нахили голови

Найпростіший спосіб – нахилити голову на одну сторону, щоб вода витікала. Цей метод не завжди ефективний, але досить популярний, враховуючи простоту та швидкість техніки.

  1. Витягування мочки вуха

Якщо прості нахилити голови не допомагають, візьміть мочку вуха і обережно потягніть її догори і назад, нахиляючи голову до плеча, щоб збільшити розмір слухового проходу і полегшити відтік води. Похитайте головою з боку в бік, щоб вода знайшла вихід.

  1. Лягти на бік

Ляжте на бік і затримайтеся в цьому положенні кілька хвилин. Завдяки силі тяжіння ви помітите, що вода повільно стікає з вашого вуха.

  1. Техніка фена

Якщо вищевказані методи не дають результату, можна спробувати скористатися феном, щоб допомогти випарувати воду з вушного проходу. Щоб уникнути травм, обов’язково встановіть фен на найнижче значення з теплим повітрям.Тримайте фен принаймні на 30 см від ураженого вуха, рухаючи його вперед -назад, не підходячи занадто близько. Обережно потягніть мочку вуха, щоб розширити слуховий прохід і тим самим полегшити випаровування води завдяки теплому повітрю, що подається феном.

  1. Вушні краплі на спиртовій основі

Краплі можуть бути особливо корисними, якщо інші методи не вирішили проблему.Краплі на основі спирту або закрпування спирту можуть допомогти випарувати воду з вушного проходу. Крім того, спирт дезинфікує зовнішній слуховий прохід, що робить його прекрасним помічником у запобіганні інфекції. Будьте обережні, не використовуйте цю техніку, якщо у вас є перфорація барабанної перетинки.

Якщо жоден з методів не допоміг позбутись від води у вусі, рекомендуємо не чекати, а одразу ж звертатись до лікаря — отоларинголога, який надасть кваліфіковану допомогу. Будьте обережні та не займайтесь самолікуванням!

Потрапляння води у вухо. Що робити?